Klub Miłośników Motocykli Zabytkowych - Rotor Olsztyn

IV zlot – 1979 r.

Zlot ’79

Sukcesy miłośników starych motocykli

Przy Automobilklubie Warmińsko-Mazurskłm aktywnie działa sekcja starych motocykli, jedna z kilkudziesięciu istniejących w Polsce. Olsztyńscy miłośnicy wiekowych pojazdów jednośladowych zaliczają się do ścisłej czołówki krajowej. Latem br. odnieśli już kilka sukcesów, m.in. w Lublinie podczas zlotu motocykli marki “Harley-Davison” reprezentacja olsztyńskiej sekcji w składzie: Andrzej Michalak, Tomasz Pietrasiuk i Krzysztof Nossek zdobyła pierwsze miejsce w punktacji generalnej.
W tych dniach olsztyniacy bardzo dobrze spisali się na zawodach z obsadą międzynarodową rozegranych w Rogóżniku, koło Katowic znów wykazując wyjątkową umiejętność utrzymania w doskonałym stanie technicznym swoich starych motocykli, jak i też w posługiwaniu się tymi po jazdami. Pierwsze miejsce w indywidualnej klasyfikacji generalnej zdobył Tadeusz Pietrasiuk. zaś olsztynianie jako zespół trzecie miejsce w punktacji generalnej, przegrywając jedynie z Gdańskiem i reprezentacją Czechosłowacji. W Rogóżniku Olsztyn reprezentowali: Tomasz Pietrasiuk, Andrzej Michalak, Ryszard Rutkowski, Edmund Kozłowski, Mirosław Przybysz i Marek Ułasiuk.
(W b)
Gazeta Olsztyńska – 01.08.1979r.

Wspaniale jeżdżą na starych motocyklach

Posiadacze starych motocykli zrzeszeni w Automobilklubie WarmińskoMa-zurskim zaliczają się do ścisłej krajowej czołówki klubów i sekcji grupujących ludzi rozkochanych w jednośladach. Wyprodukowano je kilkadziesiąt lat temu, a mimo to, za sprawą troskliwości ich właścicieli, są nadal sprawne technicznie i eksploatowane nawet na długich trasach.
W tym roku olsztyńscy posiadacze starych motocykli zwyciężali drużynowo i indywidualnie w kilku imprezach o randze ogólnokrajowej. W tych dniach odnieśli kolejny sukces, biorąc udział w IV Polskim Zjeździe Dawnych Motocykli, zwanym Zlotem Chmielakowym, rozegranym w Krasnymstawie. Uczestniczyło w nim 70 załóg z 12 klubów. Barwy Olsztyna reprezentowali Andrzej Michalak, Kazimierz Cięłaś i Tomasz Pietrasiuk.
Olsztynianie okazali się najlepsi w drużynowej klasyfikacji generalnej, wyprzedzając reprezentacje Gdańska, Katowic, Radomia, Wrocławia i Warszawy. W generalnej klasyfikacji indywidualnej wygrał także olsztynianin, Kazimierz Cielas. Sukcesem zakończył się również start Tomasza Pietrasiuka, który wygrał konkurencję sprawnościową.
(Wb)
Gazeta Olsztyńska – 21.09.1979r.

  • Facebook
  • Twitter
  • NK
  • Wykop
  • Gadu-Gadu
  • Blogger
  • MySpace
  • RSS